Як пише американське видання Financial Times, Росія посилила дезінформаційні атаки напередодні зустрічі президентів США та Росії Джо Байдена та Владіміра Путіна.
«У минулому США прагнули використовувати саміти з Росією для вирішення суперечок щодо кількості ядерних боєголовок або для критики вторгнення Москви до України. У Женеві адміністрація Байдена фокусуватиметься на тому, що вважає «шкідливою діяльністю» Росії в кіберпросторі», – пише видання.
Американські чиновники та моніторингові групи заявляють, що Москва швидко адаптувала свої зусилля для підриву американської демократії до нової адміністрації. Вони, як повідомляє FT, переконані, що потік дезінформації щодо вакцин проти Covid-19, який також посилився напередодні зустрічі, – лише частина цих зусиль. Видання також пише, що Байден пристав на пропозицію Путіна обмінюватись кіберзлочинцями, яких можуть розшукувати уряди обох країн.
Небагато американських експертів з питань Росії вважають, що Москва може піти на суттєві поступки у своїй кібердіяльності. Видання, зокрема цитує, колишню старшу директорку Ради національної безпеки США у справах Євразії та Росії за часів адміністрації Трампа. На думку Гілл, Росія вже доволі давно оголосила війну в інформаційній сфері. "Вони намагаються довести, що є значною кіберсилою. Вони прагнуть створити сценарій війни, щоб потім сісти і домовитись про якесь перемир'я з нами", – говорить вона в коментарі виданню.
Автори статті також перераховують “шкідливі дії” Росії у кіберпросторі протягом останнього часу. Зокрема, у квітні адміністрація Байдена звинуватила Москву у хакерській діяльності, що вплинула на роботу дев'яти федеральних відомств США та понад сотні приватних компаній.
Як пише FT, одним зі своїх перших кроків адміністрація Байдена хоче викрити інформаційні операції Росії, але не вдаючись до мілітаризованої мови про кібер “зброю”. “Підхід Байдена вказує на те, що він хоче добитися підтримки НАТО, зміцнити стійкість критичної американської інфраструктури та вжити заходів для захисту демократії в країні та за кордоном. Його радник з питань національної безпеки Джейк Салліван пообіцяв реагувати "видимими і невидимими" способами, припускаючи, що США можуть вдаватися до власних прихованих кібер атак частіше”, – йдеться у статті.