ФСБ за останній час затримала 12 колишніх військових ЗСУ – Генштаб

16 Серпня 2017, 22:18

Генеральний штаб повідомляє про затримання ФСБ РФ за останній час 12 колишніх військовослужбовців Збройних Сил України. Такі дані повідомив заступник начальника управління зв'язків з громадськістю ВСУ Юзеф Венскович, передає "Укрінформ".

"Останнім часом 12 громадян України, які проходили службу у ЗС України, затримані ФСБ. Їм оголосили звинувачення у шпигунстві, організації диверсій тощо. Переважна більшість затримана в Криму", – зазначив представник Генштабу.

Відповідаючи на питання про затримання у "ДНР" "диверсійної групи", яку нібито очолював військовослужбовець Сил спецоперацій Головного управління розвідки Міноборони України, Венскович зазначив, що державна установа повідомлення фейкових новоутворень не коментує.

Одночасно він зазначив, що ретельний перегляд відео дає можливість зрозуміти, що це постановочна відеозйомка. Як приклад, Венскович навів те, що у затриманого взуття без шнурків, крім того, видно, що затримання відбувалося навесні тощо.

Зазначимо, 16 серпня деякі ЗМІ із посиланням на сайт "міністерства державної безпеки" "ДНР" повідомили про затримання співробітників Служби безпеки України (СБУ), які нібито хотіли підірвати телевежу в місті Донецьк. У Службі безпеки України назвали цю інформацію фейком.

Також нагадаємо, 15 серпня ФСБ РФ повідомила про затримання "агента СБУ", який нібито готував серію терактів в Криму – Геннадія Лимешка. Повідомлялося, що громадянин України Геннадій Лимешко – уродженець Харківської області, раніше проходив службу в зоні АТО "на посаді старшого розвідника глибинної розвідки в одній з військових частин Збройних сил України, 9 серпня 2017 прибув до Криму, де, відповідно "до завдання СБУ", нібито мав здійснити низку протиправних дій". Під час обшуку в нього нібито знайшли тротилові шашки, гранату та запальну суміш. Суд заарештував його на два місяці. Також російські ЗМІ опублікували відео, на якому Лимешко начебто визнає провину. У Службі безпеки України заявили, що інформація про затримання агента СБУ в Криму є фейком.