ФСБ Росії розпочала пред’являти українським морякам звинувачення в остаточній редакції

25 Червня 2019, 18:01

Слідство ФСБ Росії в Москві розпочало пред'являти звинувачення в остаточній редакції захопленим у Чорному морі українським військовим морякам. Про це у вівторок, 25 червня, розповів адвокат Айдер Азаматов.

 

"Слідство ознайомило нас із результатами призначеної раніше експертизи, а також пред'явило звинувачення в остаточній редакції – це ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання державного кордону Росії)", – розповів Азаматов.

 

За його словами, український моряк, мічман Юрій Будзило заявив, що "звинувачення абсурдне і вину свою він не визнає".

 

"(Будзило – ред.) нагадав слідству, що він військовополонений, і вимагає, щоб до нього і інших моряків застосовувалися положення Третьої Женевської конвенції. Також він зазначив, що сьогодні останній день, коли Росія повинна виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права", – розповів Азаматов.

 

Інший адвокат у справі українських моряків Микола Полозов уточнив, що до 9 липня слідство висуне остаточне обвинувачення всім українським морякам.

 

"Слідчі дії розписані до 9 липня. Поки встигли пред'явити трьом: Євгену Семидоцкому, Богдану Небилиці і Юрію Будзило", – додав він.

 

Після цього захист і військовополонені моряки перейдуть до стадії ознайомлення з матеріалами справи.

 

Як повідомлялося, українські військові катери "Нікополь" (P176) і "Бердянськ" (U175), а також буксир "Яни Капу" (А947), захоплені ФСБ Росії біля берегів окупованого Криму в листопаді 2018 року, зникли з акваторії стоянки суден "Генмол" у Керчі, де вони перебували останні місяці.

 

5 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.