Міжнародна правозахисна організація Freedom House виступила проти російських репресій журналістів у Криму. Вони повідомили про це, розмістивши заяву 4 лютого у Facebook.
Організація відреагувала цією заявою на звільнення кримськотатарського журналіста Миколи Семени 28 січня після чотирьох років умовного терміну і заборони залишати Крим.
"Це є маленькою перемогою в захисті свободи медіа в Криму, тому що кримінальні звинувачення, висунуті проти Семени чотири роки тому, були повністю вмотивовані його критичним висвітленням незаконної анексії півострова Російською Федерацією", – пишуть у заяві.
У заяві зазначили, що попри звільнення Миколи Семени, Росія зберігає тотальний контроль над медіа в Криму.
Правозахисники наголосили, що медіа в Криму залишаються жорстко обмеженими, а професійні та громадянські журналісти зіштовхуються з репресіями через свою роботу. Кримськотатарські журналісти, зокрема, піддаються особливо суворим покаранням. Їхні вироки, як і у Семени, мають бути переглянуті.
"Важливо, щоб Сполучені Штати, Європейський союз і міжнародна спільнота наполягали на справедливому і ретельному розслідуванні таких випадків", – зазначили у пості.
Freedom House нагадали, що щонайменше 10 професійних і громадянських журналістів та стрімерів із Криму залишаються за ґратами. Більшість з них — кримські татари, пов'язані з правозахисним рухом "Крымская солидарность".
Нагадаємо, що 4 лютого очільник чеського МЗС заявив, що Чехія ніколи не визнає анексії Криму. Прага переконана, що санкції щодо Росії можуть бути скасовані лише за умови, якщо вона змінить свою поведінку.