Freedom House знову закликає українську владу поважати права людини на свободу слова

20 Липня 2013, 13:35

Міжнародна організація Freedom House закликає український уряд провести повне розслідування заяв про побиття журналістів "5 каналу" міліцією під час розгону акції на майдані Незалежності.

«Дмитро Демішев та Андрій Ковальов з «5-го каналу» були побиті і близько 10 демонстрантів були затримані в ході очищення спецпідрозділом міліції «Беркут» майдану Незалежності в центрі Києва», – йдеться в заяві.

Також організація закликає уряд поважати права громадян на свободу слова та зібрань.

Freedom House нагадує, що в травні цього року група молодиків побила журналістів Ольгу Сніцарчук і Влада Соделя, і міліція при цьому не втручалася. Влада стала розслідувати цю справу лише після протестів щодо її бездіяльності з боку медіа та громадськості.

Зазначається також, що оскільки Україна очолює ОБСЄ цього року та прагне тісніших відносин з ЄС і США, то захист журналістів та забезпечення фундаментальних свобод повинні знаходитися під пильною увагою.

Як повідомлялось, 19 липня начальник ГУ МВС України в Києві Валерій Коряк заявив, що йому невідомі факти застосування міліцією сили до журналістів та протестувальників. Також Коряк запевняв, що міліція діяла згідно з всіма вимогами внутрішніх інструкцій і розпоряджень без жодних порушень. Також він порадив журналістам не зловживати терпінням міліції і не наближатися до неї коли вона розганяє акції протесту.

Нагадаємо, у ніч на 19 липня спецпідрозіл "Беркут" розігнав мітинг на Майдані Незалежності. Під час розгону мітингу міліція затримала 9 учасників акції, один із учасників протесту потрапив до лікарні. Під час тисняви також постраждали журналісти "5 каналу".

100