Freedom House закликає українську владу розслідувати побиття журналістів

20 Травня 2013, 21:25

«Freedom House стурбований насильницьким нападом на журналістів, які висвітлювали мітинг опозиції в Києві 18 травня і закликає владу провести повне розслідування та притягнути нападників до відповідальності. Будь-яка подальша затримка в допиті нападників, принаймні деякі з яких очевидно вже відомі владі, є відмовою від обов’язку влади забезпечити безпечну та безперешкодну діяльність журналістів та сприяє безкарності тих, хто здійснив напад», – зазначили в організації.

«Як повідомляється, влада не відповідала на заклики розслідувати напади до сьогоднішньої  демонстрації, на якій 150 журналістів вимагали розслідування. Не зважаючи на оголошені плани розслідування немає жодних ознак, що влада швидко і рішуче почала вживати заходів проти можливих нападників, деяких з яких було публічно виявлено завдяки відео нападу», – зазначається в зверненні.

Як відомо, після акції опозиції «Вставай, Україно!» у Києві, на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свобдівців та чоловіків спортивної статури.

Журналістка   Ольга Сніцарчук та фотограф   Влад  Содель постраждали, знімаючи сутичку. За словами потерпілого, міліція не втручалася в інцидент, хоча журналісти неодноразово просили правоохоронців захистити їх.

Між тим, МВС заявляє, що правоохоронці втрутилися та припинили бійку, яка відбувалась поряд із Софійською площею.

За фактом побиття журналістки "5 каналу" Ольги Сніцарчук відкрито кримінальне провадження за двома статтями ККУ – за ч. 1 ст. 125  – умисне легке тілесне ушкодження, та ст. 171  – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Журналісти встановили, що хлопець, який напав на колег,  проживає в місті Біла Церква на Київщині та  є членом місцевого спортивного клубу "Будо".

Заклики Freedom House – перша реакція міжнародної спільноти на події, пов’язані з журналістами.

Позначки:
98