Freedom House заявила про країни, в яких найбільше тиснуть на ЗМІ

25 Квітня 2018, 10:07

Міжнародна неурядова організація Freedom House заявила, що засоби інформації зазнають нових загроз як у демократичних країнах світу, так і там, де влада є авторитарною.

 

Зазначається, що відповідний аналіз був оприлюднений до Всесвітнього дня свободи преси 3 травня.

 

За даними аналітиків, російський уряд продовжує спроби управління інтернетом, ухваливши нове законодавство про заборону сервісів VPN, які можуть використовуватися для обходу цензури. Також йде мова про закон, який вимагає ідентифікації користувачів месенджерів.

 

У свою чергу, в Угорщині бізнесмени, пов’язані з владною партією "Фідес", володіють більшістю так званих "незалежних" ЗМІ. Так, дані дії відбулися без заперечень органу з питань конкуренції так Ради з питань засобів інформації.

 

Водночас у США неодноразові невдоволення президента Дональда Трампа конкретними журналістами та виданнями підривають довіру суспільства.

 

Так, серед загроз, які постають перед ЗМІ в 2018 році є те, що режим на Кубі "може посилити придушення незалежності журналістики, щоб послабити критику".

 

Відзначається,  що "владна партія Польщі перейшла до контролю над пресою та змогла скоротити іноземну власність у спробі заморозити більш незалежні голоси".

 

"Новий уряд Узбекистану зробив обнадійливі кроки у напрямку більшої відкритості, але справжній відхід від жорсткого авторитарного правління можливий лише в тому разі, якщо засоби інформації отримають редакційну незалежність та вільне інформування про зловживання", – йдеться у дослідженні.

 

Нагадаємо, 11 квітня міжнародна неурядова організація Freedom House заявила, що  в Україні вперше з 2014 року зареєстровано спад показників демократичних процесів. У доповіді йдеться про те, що із продовженням керованого Росією конфлікту на сході країни, українські політики користуються почуттями патріотизму, щоб нападати на неурядові організації та журналістів, звинувачуючи їх у підриванні воєнних зусиль.