Freedom House вимагає від України відпустити азербайджанського журналіста Гусейнова

18 Жовтня 2017, 09:38

Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House зажадала від України звільнення азербайджанського опозиційного журналіста Фікрата Гусейнова та припинення процедури щодо його екстрадиції. Відповідна заява з'явилася 17 жовтня на сайті організації.

"Уряд України має звільнити Гусейнова з-під варти і припинити будь-які процедури видачі, що базують на ордері на арешт Інтерполу, який запросив Азербайджан", — йдеться у заяві.

Директор програм по Євразії Freedom House Марк Берендт наголосив, що звинувачення Інтерполу щодо журналіста демонструють, що Азербайджан та інші авторитарні уряди "зловживають системою Інтерполу, аби переслідувати політичних опонентів, журналістів і правозахисників".

В організація закликали Інтерпол ретельно розслідувати кожен запит на розшук, аби "запобігти зловживанням".

Напередодні Бориспільський міський районний суд на 18 діб заарештував азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, який знаходився у міжнародному розшуку.

Нагадаємо, 14 жовтня в аеропорту Бориспіль прикордонники затримали азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, який знаходився у міжнародному розшуку. Зазначається, що цей громадянин перебуває в міжнародному розшуку з метою арешту для притягнення до кримінальної відповідальності за шахрайство та незаконну міграцію.