Freedom House: В Україні нездорова політична обстановка

14 Червня 2011, 07:26

Американські експерти відзначають зниження рівня демократії та формування в Україні «нездорової політичної обстановки». Окрім цього міжнародні правозахисники акцентують увагу на посилення ролі СБУ, тиску на ЗМІ та фактичної відсутності в країні дієвої опозиції.

«Цей звіт торкається нюансів. Коли їдуть на Захід представники влади, то змальовують все красивим білим кольором; коли їдуть представники опозиції, то описують все у чорних кольорах. Тому дуже важливо було представити, яка ситуація насправді. Ця доповідь є, на наш погляд, найбільш об’єктивною», – зазначив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

Його бентежить негативне ставлення української влади до неурядового сектору. Ці аспекти теж відображені у звіті, адже фонд «Відродженя», який пов’язують з філантропом Джорджом Соросом, фінансово підтримував укладення цього документу.

Натомість представники влади вже заявляють про те, що звіт Freedom House про стан демократії в Україні є необ’єктивним, адже українського президента вкотре критикують і вказують йому на ті самі помилки.

«Дуже дивно і неприємно чути нову занижену оцінку рівня демократії в Україні. Адже за основу бралися ті факти, які Freedom House уже оцінювала у минулому», – додала народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко.

На це Бистрицький зауважив, що українській владі нагадуватимуть про стан демократії доти, доки ситуація в країні не зміниться на краще.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки Володимир Яворський схильний вірити оцінкам і зауваженням Freedom House, адже в країні справді є проблеми з дотриманням прав людини, каже він. Зокрема за останні півтора роки в Україні погіршилася ситуація з правом на мирні збори, свободою слова, правом на справедливий суд.

«Доповіді з прав людини не пишуться на основі своєї думки, а ґрунтуються на міжнародних стандартах. Є достатньо чіткі стандарти і ви просто дивитесь, чого дотримуються, а чого – ні», – прокоментував Яворський.

Як повідомляв Тиждень, згортання демократичних свобод та провал боротьби із корупцією в Україні відзначила більшість авторитетних міжнародних правозахисних організацій.

Позначки: