Freedom House сподівається, що наступним кроком Януковича буде помилування Тимошенко

9 Квітня 2013, 11:34

"Помилування було першим важливим кроком президента Януковича. Я радий бачити, що пан Луценко, пан Філіпчук та інші, нарешті, звільнені. Але звільнення Тимошенко є не менш важливим", – зазначив президент Freedom House Девід Крамер.

В організації зазначають, що рішення Януковича помилувати чиновників з попереднього "помаранчевого" уряду, звинувачення яких багато хто вважає політично вмотивованим, відбулося під впливом багатьох факторів.

Європейський Союз вказував, що прогрес щодо угоди про асоціацію з Україною залежить від звільнення політичних ув'язнених, і Freedom House "закликає ЄС продовжувати впливати на Україну під час укладання цієї угоди, наполягаючи на звільненні Тимошенко".

"Також закликаємо уряд Януковича скасувати помітне погіршення демократичного управління, зокрема, у сфері свободи слова і свободи преси, незалежності судової системи та усунути недоліки, виявлені в жовтні минулого року під час парламентських виборів", – сказано в повідомленні організації.

"Ми сподіваємося, що за недільним помилуванням незабаром послідує помилування Тимошенко як частина більш широких зусиль щодо повернення України на шлях до демократичного, європейського майбутнього", – додав Крамер.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович 7 квітня підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.

Європейські лідери та голови зовнішньополітичних відомств країн Європи привітали указ президента Віктора Януковича про помилування екс-міністра Юрія Луценка, однак наголосили на необхідності невідкладного вирішення інших випадків вибіркового правосуддя.

98