Freedom House склав список найабсурдніших обмежень прав громадян

13 Липня 2012, 16:22

За перегляд новин карають у Зімбабве

Активістів, які минулого року зібралися у столиці країни Хараре подивитися новини про повстання під час Арабської весни, було засуджено за планування  та спонукання до подібного повстання в Зімбабве. І хоча суддя визнав, що сам перегляд відео не є злочином, але він заявив, що група розпалювала антиурядові настрої. Через кілька днів після суду, ув’язнення шістьом активістам було замінено на штраф у $500 та 420 годин громадських робіт.

За похід на роботу карають в Уганді

Громадська організація «Активісти за зміну», створена минулого року в Кампалі, організувала кампанію «Прогулянка на роботу», щоб висловити протест проти зростання цін на харчі та пальне. Уряд оголосив прогулянки незаконною формою зібрань та наказав силам безпеки розігнати активістів. Як повідомляє HumanRightsWatch у відповідь на кидання камінням з боку активістів поліція та солдати почали стріляти у всіх перехожих та журналістів.

В Північній Кореї злочином є розмови по мобільному телефону

Північна Корея є одним з найбільш репресивних режимів у світі, і право на зібрання там не поважають так само як і інші свободи. Але період після смерті Кім Чен Іра відзначився новим піком порушення цього права. Так, у період 100-денної жалоби за диктатором користування мобільним телефоном прирівнювалося до «військового злочину».

Скаржитись, коли у вас відбирають землю, не можна в Камбоджі

Скарги на те, що через розвиток нових комерційних проектів вас виселяють з вашої землі тепер є підставою для арешту в Камбоджі, а особи, які насмілились протестувати проти цього, отримують покарання. Як повідомляється, жертвами земельних спорів вже стали 400 тис камбоджійців. У травні групу жінок було засуджено за «незаконне захоплення землі», за те, що під час мирної демонстрації вони намагались відновити свої будинки.

Махати прапором з веселкою не можна в Росії

Цього року влада Санкт-Петербурга прийняла рішення, яким забороняється «пропаганда гомосексуалізму». А вже у травні поліція заарештувала 17 осіб, які тримали прапорці з веселкою та мали іншу символіку, яка асоціюється з гомосексуалістами. Інших осіб тримали під вартою через те, що вони носили значки з рожевими трикутниками, а одну жінку – за те, що тримала схожий на веселку пакет.

Носити біле не можна на Кубі

17 травня під час підготовки до маршу в центр міста було ув’язнено дев’ятнадцять членів знаменитої дисидентської кубинської групи «Жінки у білому», яка складається з дружин та матерів політичних в’язнів. Наступного дня поліція зупинила 36 жінок, коли вони йшли до церкви, а після служби ще 22 жінки потрапили до в’язниці.

Обирати віру не можна в Ірані

Конституція Іранузахищає членів визнаних релігійних общин – прибічників зороастризму, євреїв та християн допоки вони не починають навертати у свою віру та змінювати приналежність. В 2010 році іранського пастора Юсефа Надархані, який навернувся у християнство, (при цьому він сам стверджував що ніколи не був мусульманином) було звинувачено у відступництві від віри. Надархані буде страчений через відмову відректися від віри.

Прихильники невизнаної віри багаї, які формують найбільшу немусульманську меншину Ірану, відповідно до закону не мають жодних прав, їм забороняється сповідувати свою релігію.

Молитись в громадських місцях не можна в Китаї

Незареєстрованим християнським «домашнім церквам» у Китаї завжди важко знайти місце, де можна помолитись. Так от парафіяни євангельської церкви Shouwang змушені були покинути орендоване приміщення та спробували провести богослужіння на відкритому повітрі. Поліція звернула акцію, заарештувавши десяток учасників.

Зі значними обмеженнями здатності молитися, проповідувати та протестувати також стикаються тибетські буддисти та уйгурські мусульмани, а діяльність групи Фалуньгун взагалі заборонено.

У Саудівські Аравії заборонені зібрання за зачиненими дверима.

У Саудівській Аравії незаконною є взаємодія між непов’язаними (певними зв’язками, наприклад, шлюбом – Ред.) особами протилежної статі, навіть якщо ви знаходитесь у власному домі, і якщо ці особи не є ні громадянами Саудівської Аравії, ні мусульманами. У січні поліція здійснила рейд на зібрання, яке намагалося провести Різдвяну службу в приватному буднику в місті Джедда, власниками якого є група ефіопських християн. Було заарештовано 35 учасників, в тому числі 29 жінок, котрих звинуватили в «незаконному  спілкуванні».

За стояння на вулиці карають в Білорусі

Хоча білоруська влада заборонила демонстрації після переобрання президента Аляксандра Лукашенки в грудні 2010 року, протестувальники використовували творчі засоби, щоб висловити свою незгоду публічно. Тим не менш їх покарали за смішні злочини. 500 осіб засудили до 15 діб ув’язнення за мовчазні протести, коли з їх боку протягом кількох місяців лунали лише оплески. Цього року одного з активістів ув’язнили на 10 днів за організацію протесту плюшевих ведмедів. У липні 2011 року білоруські чиновники запропонували заборонити збір в громадських місцях для здійснення будь-яких «дій або бездіяльність», що по суті дозволяє поліції заарештувати громадян, які просто стоять.