Freedom House оприлюднила звіт про загрози демократії, де Крим позначено одним кольором з РФ (оновлено)

27 Серпня 2017, 21:51

Міжнародна організація Freedom House у своєму звіті «Популісти та автократи: Подвійна загроза глобальній демократії» продемонструвала світову мапу, на якій український Крим зображено, на перший погляд, у складі РФ. Так, територію України пзначено жовтим кольором, територію країни-агресора Росії та анексованого Криму – фіолетовим. Звіт із мапою оприлюднений на сайті Freedom House.

Таке кольорове позначення викликало негативну реакцію в українських ЗМІ. Проте у Freedom House пояснили ситуацію – організація не оцінює територію Криму як частину Росії, а колір на мапі показує стан свобод в країні чи на певній території. Зокрема, якщо країна/територія є "Вільною (1,0 – 2,5 балів)" – вона позначена зеленим кольором. Якщо є "Частково вільною (3,0 – 5,0 балів)" – позначена жовтим кольором. Якщо ж є "Невільною (5,5 – 7,0 балів)" – фіолетовим.

Згідно з висновками організації, Україна за рівнем свободи "частково вільна", Крим та РФ – "не вільні".

Читайте також: МЗС запустило другий етап проекту для виправлення усіх карт, на яких Крим віднесено до Росії

Що ж до звіту, то в ньому йдеться, що Росія минулого року "втручалася у політичні процеси США та інших демократичних країн, збільшила свою військову підтримку диктатури Башара Асада у Сирії та посилила свою незаконну окупацію української території".

За оцінкою Freedom House, cвобода у анексованому Криму, як і в Росії обчислюється від 0 до 10 балів, що є найгіршим показником (максимальна кількість балів – 100).

Як повідомлялося, восени минулого року відоме французьке видавництво випустило атлас із "російським" Кримом.

Крім того, прокуратура Нідерландів опублікувала карту України без Криму та частини Одещини.