Французи різко обмежили себе у воді через небачену засуху

4 Червня 2011, 18:40

Повсюдно введені суворі обмеження на використання води – заборонено наповнювати басейни, мити автомашини, поливати приватні садові ділянки. На даний час поза зоною посухи залишаються лише кілька регіонів – Бретань на Атлантичному узбережжі Франції, невеликі зони в центрі і на південно-сході країни.

На думку експертів, цього року загине до 50 відсотків озимих культур – пшениця, овес. Це, у свою чергу, призведе до тяжких наслідків для тваринницької галузі. Фермери вже відчувають гостру нестачу кормів і в результаті змушені забивати худобу.

У подібних умовах сільськогосподарські профспілки звернулися до держави за строкової фінансовою допомогою. Однак, за словами міністра сільського господарства Брюно Ле Мера, дотації почнуть надходити лише у вересні після більш точної оцінки збитку. Але вже зараз, зауважив він, можна говорити про "багатьох сотень мільйонів євро" компенсацій.

"Ситуація критична, тому потрібні всебічні заходи", – зазначив Ле Мер. У зв'язку з цим, зазначив він, банк "Креді Агріколь" – один з найстаріших банків Франції, що спеціалізується в області кредитування фермерів – додатково виділяє 700 млн євро під позики на сільськогосподарські потреби.

У нинішньому році Франція пережила найбільш теплу весну за останні 100 років і найбільш посушливу за півстоліття. За даними служби "Метео Франс", середні температури за березень, квітень і травень перевищили норму на 2,6 градуси за Цельсієм.

Брак води створив серйозні проблеми і в енергетиці країни. Цілий ряд ГЕС у квітні-травні знизили темпи на 20-30 відсотків. На атомних станціях з граничною увагою стежать за рівнем річок, з яких проводиться забір води для охолодження реакторів. Втім, в Управлінні ядерної безпеки Франції запевнили, що реактори будуть негайно зупинені, якщо рівень води дійде до мінімально дозволеного порога.

Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої метеорологічної організації, зміна клімату в найближче десятиліття, у рамках якого очікується сувора посуха в Китаї і Північній Америці, може зробити негативний вплив на обсяги виробництва продуктів харчування.

Зазначимо, що у травні у Китаї через сильну посуху було перервано судноплавство майже вздовж усієї річки Янцзи – найважливішої водної артерії центрального регіону.