Французький політолог: Соціал-демократія в Європі втратила свій останній аргумент

19 Вересня 2013, 20:25

«Соціал-демократія, ця європейська модель,  безумовно на сьогоднішній день перебуває в стані кризи. Ці партії втрачають виборців і ними стає все важче і важче керувати», – сказав політолог, додавши, що у світі з’явився навіть термін «соціалісти-зрадники».  

На його переконання, основним поясненням кризи соціал-демократії в Європі є те, що вона завершила свою історичну місію. «Вона дійшла до кінця цієї моделі, яка була придумана між двома війнами (Першою та Другою світовими війнами- Ред.)», – пояснив Буве.

Він також вказав, що після розпаду СРСР розпочався початок цієї кризи. В той же час, політолог наголосив, що вже в умовах глобалізації соціал-демократія втратила  свій останній аргумент– регуляцію соціальних елементів у національних рамках.

«Цей проект був завершений. Соціал-демократія коштує досить дорого, коли треба фінансувати соціальні програми та насувається фінансова криза», – додав політолог.

 Читайте також: Французький політолог Лоран Буве: Критикуючи глобалізацію, західні ліві приймають її логічні наслідки

Як відомо, Лоран Буве — професор політичних наук університету Версаля та Паризького Інституту політичних студій, політолог, директор Обсерваторії соціал-демократії Фундації ім. Жана Жореса.