Французький філософ розповів українцям про життя ідей

15 Листопада 2010, 08:51

Минулих вихідних у київській книгарні «Є»відбулася зустріч із французьким філософом Флораном Генаром.

Зустріч організованау рамках спільного проекту Книгарні «Є»та Французького культурного центру «Європейський досвід: Франція».

Про це Тижню повідомили співорганізатори зустрічі.

Флоран Генар презентував онлайн-журнал «Життя ідей», у створені якого беруть участь понад 600 дописувачів. Серед них провідні науковці та аналітики країни, які публікують статті на гуманітарну та соціальну тематику, рецензії на книжкові новинки тощо.

Мета журналу – надати можливість здійснювати цікавий транзит складних філософських ідей для збагачення громадської думки і робити їх резонансними в соціумі, адже демократична дискусія може існувати за наявності чіткої та доступної інформації.

Особливістю матеріалів є їх доступність пересічному читачеві: автори намагаються не переобтяжувати їх складними філософуваннями та спеціальною термінологією. Дописувачі працюють на громадських засадах, а на сайті принципово відсутня комерційна реклама. Журнал існує частково на кошт державного гранту, а частково -на прибутки від видання книжок, впорядкованих ініціаторами проекту на основі електронних публікацій. Теми матеріалів редактори й дописувачі обирають самостійно.

У Франції цей ресурс набув значної популярності та авторитету. Ознакою цього, за словами Флорана Генара, є те, що на нього почали посилатися поважні видання. І хоча зараз тексти авторів «Життя ідей» доступні тільки французькою мовою (окрім одного англомовного розділу), проте у найближчих планах керівників проекту є розробка англійської версії.

Флоран Генар наголосив, що авторами «Життя ідей» можуть стати й українські науковці та аналітики. Для цього потрібно написати редакторам проекту на адресу, зазначену у рубриці «Контакти», й узгодити тему та формат матеріалу.

Довідка Тижня

Флоран Генар– професор Нантського університету, фахівець із моральної та політичної філософії Просвітництва, дослідник відносин демократії та капіталізму, генеральний секретар креативного інтелектуального проекту «Республіка ідей», головний редактор інтернет-журналу «Життя ідей» (La Vie des Idées).

«Європейський досвід: Франція» – спільний проект Книгарні «Є» та Французького культурного центру в Україні.