Французькі CAESAR на службі ЗСУ. Одні плюси

6 Листопада 2024, 16:55

В ЗСУ дуже задоволені французькими гарматами CAESAR. Самохідні артилерійські установки показали високу ефективність в умовах інтенсивних бойових дій російсько-української війни. Вони мобільні, далекобійні та добре бережуть життя екіпажу від дронів. Про це в інтерв’ю АрміяInform розповів командир французької самохідної гармати з позивним «Хром» 148-ї окремої артилерійської Житомирської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. Він був серед перших українських артилеристів, які опановували цю техніку.

Самохідні артилерійські установки CAESAR, які Україні передали Данія та Франція, стали важливим інструментом в арсеналі ЗСУ, особливо на Східному та Південному напрямках. Сили оборони вже другий рік активно застосовують їх в боротьбі з російськими окупантами.

Перша партія таких машин надійшла від Данії, яка передала Україні всі свої 19 САУ, що мала на озброєнні. Згодом CAESAR почали надходити від Франції. За даними французького Міноборони, станом на жовтень 2024 року Франція передала Україні 67 гармат. За планом до кінця 2024 ця кількість має становити 80.

«Головний плюс цієї машини — мобільність, – каже командир, – можемо зробити марш у 100 кілометрів, відстрілятися і поїхати. До потрапляння в Україну наша машина зробила 55 пострілів, фактично була нова. Ми вже вистріляли близько 1500 снарядів. На деяких машинах є і по 3-4 тисячі пострілів».

Серед інших переваг САУ CAESAR — броньована кабіна та протимінний захист, а також відома в усьому світі французька система наведення. Ми переважно працюємо по тилах, закидаємо їм снаряди за лінію фронту. Оптимальна дальність стрільби 18-20 кілометрів, але ми стріляли і на 34 кілометри. Втім, від дальності втрачається точність, — додають в екіпажі.

Для САУ передбачені різні типи снарядів, екіпаж обирає їх залежно від завдання і визначених для ураження цілей.

Крім того, машина не є складною в ремонті. Більшість ремонтних робіт французьких самохідок проводять в дивізіоні своїми силами. Українські механіки здатні знаходити і виправляти неполадки прямо на місці, що особливо важливо в умовах інтенсивного використання техніки.

Опанувати машину теж не складно, кажуть артилеристи і це також великий плюс. У Данії перша група українських артилеристів навчалася лише два тижні. Тоді був прискорений курс, проте цього часу було достатньо для опанування машини. Тепер термін навчання дещо збільшився.

Наразі в Україні найбільший бойовий досвід використання цих САУ.