У перші дні листопада французька преса повідомляла про те, що син загиблого ватажка Євгена Пригожина Павєл очолив батькову військову компанію та розпочав новий винайм «добровольців». Набір безпосередньо здійснювався в місті Пермь. Французький часопис L’Indépendant цитує російську пресу, що обіцяла майбутнім найманцям платню «від 80 000 до 240 000 рублів, тобто від 820 до 2050 євро» на місяць. Тоді син загиблого олігарха заявляв, що «крім нього батьківську справу нема кому продовжити», і що він «гуртуватиме загони, щоб винищувати нацистів».
Про самого Павла західна преса пише, що він — особа не публічна, оскільки батько-олігарх вживав відповідних заходів, щоб про його родину багато не розповідали. Відомо лише, що Павєл буцімто воював у Сирії та нібито брав участь у боях в Україні, але чітких підтверджень про це нема.
Згідно з даними британської розвідки, численні «вагнерівнці» цими днями долучилися до російської Національної гвардії. «Менш ніж через три місяці після смерті Євгена Пригожина, майбутнє ополченців пояснюється, – повідомляє також французький щоденний часопис Le Figaro. – Деякі з учасників приватної військової структури, на чолі з сином олігарха, перейшли на службу до Росгвардії», котра від 2016 року підпорядковується персонально Путіну. Саме ця структура відповідає за безпеку російського лідера та його найближчих соратників.
Читайте також: Російська пропаганда у Франції: гідра відрощує нові голови
Le Figaro наголошує, що в серпні, коли розбився літак Євгена Пригожина, «ніхто й гадки не мав, що станеться з його загоном. Чи ропорошаться найманці по інших приватних військових компаніях? Розбіжаться хто куди? Увіллються до російської армії»? Офіційної інформації з цієї теми нема, проте ймовірний вступ великої кількості «музикантів» до Росгвардії у непрямий спосіб підтверджують декілька гідних довіри джерел.
Наприкінці вересня подібну інформацію повідомляв також Інститут вивчення війни (ISW). За даними американського аналітичного центру, Антон Єлізаров, який після смерті Пригожина проголосив себе лідером загону, хотів домовитися з російськими силовиками про співпрацю в режимі автономних добровольчих формувань. «Але національна гвардія вирішила за краще підписати індивідуальні контракти, що дозволило їй розосередити ополченців по різних регіонах, – повідомляє Le Figaro. – Росгвардію очолює Віктор Золотов, колишній офіцер КДБ, наближений до глави держави. Це – довірена особа президента, він послідовно спочатку був його партнером по єдиноборствах, потім охоронцем і нарешті – начальником служби безпеки». Оскільки Павєл Пригожин керує гілкою безпеки «Вагнера», нещодавно він долучився до керівних структур Росгвардії.
Згідно з висновками французького видання, залучення великої кількості «вагнерівців» до Росгвардії свідчить про те, що Росія намагається здійснювати прямий контроль над діяльністю і особовим складом групи Вагнера. Британське міністерство оборони також зазначає, що багато інших «вагнерівців», ймовірно, приєдналися до «Редут», іншої приватної військової компанії, яка, за даними Радіо Свобода, налічує близько 7000 чоловік і пов’язана з Міністерством оборони Росії.