Французька компанія може припинити фінансування “Північного потоку-2”, щоб уникнути санкцій

28 Липня 2017, 20:35

Французька компанія «Engie» може припинити фінансування проекту газопроводу "Північний потік-2", якщо запрацюють нові санкції США проти Росії. Про це заявив гендиректор Engie П'єр Шарейра, повідомляє агентство Bloomberg.

"У разі, якщо санкції будуть застосовуватися, «Engie» може припинити фінансування проекту, щоб уникнути санкцій", – сказав Шарейр.

При цьому «Engie» на даний момент дотримується зобов'язань забезпечити 10% від загальних інвестицій в проект, ризики міжнародних санкцій можуть торкнутися тільки майбутніх фінансових трансферів, зазначив він.

Нагадаємо, Сенат США прийняв закон про санкції проти РФ.

Як повідомлялося, 26 червня тринадцять країн ЄС вирішили виступити проти "Північного потоку-2".

"Північний потік – 2" – це друга гілка трубопроводу по дну Балтійського моря від російського узбережжя до узбережжя Німеччини, який повинен подвоїть потужності діючого "Північного потоку", що дозволяє постачати газ в Європу в обхід українського транзиту.

У фінансуванні трубопроводу, який щорічно зможе транспортувати в Німеччину і країни Європи до 55 млрд кубометрів російського газу, беруть участь п'ять європейських компаній (французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell і німецькі Uniper і Wintershall), які, зі слів еколога і активістки Євгєнії Чирикової, "з якоїсь загадкової причини належать "Газпрому".

Проти проекту активно виступають країни Балтії і Польща, серйозні питання залишаються і у Єврокомісії. Президент України Петро Порошенко назвав "Північний потік-2" "інструментом російської енергетичної агресії" проти Києва і Брюсселя.