Найбільші профспілки Франції, що представляють інтереси 5,6 млн державних службовців, проводять масові демонстрації у вівторок, 26 січня, на знак протесту проти заходів економії французького уряду. Про це повідомляє ABC News.
Згідно з офіційною позицією профспілок, подібні урядові кроки призвели до падіння купівельної спроможності громадян, які перебувають на держслужбі. Крім того, профспілки виступають проти скорочення робочих місць. З 2007 року були скорочені близько 150 тисяч чоловік.
До акцій протесту приєдналися працівники сфери освіти, які виступають проти реформи коледжів та вимагають підвищення зарплатні.
Дві найбільших у Франції профспілки авіадиспетчерів, на частку яких припадає 70% працівників цієї спеціальності, також підтримали страйкових рух і заявили про намір виходу із системи страхування державних службовців, яка, на думку авіадиспетчерів, знижує їх купівельну спроможність. Страйк торкнувся близько 40-50% рейсів 26 січня. Один із рейсів у Паризькому аеропорту скасований, ще 5 затримані.
Французькі таксисти у свою чергу вийшли на акції протесту проти введення додатку для пошуку, виклику та оплати таксі Uber, в якому вони вбачають джерело недобросовісної конкуренції та нехтування правами водіїв.
В цілому, спільною вимогою усіх маніфестантів є соціальні та економічні реформи у країні.
Протестувальники перекривають вулиці Парижу, підпалюють шини. Поліція застосувала проти активістів сльозогінний газ.
Як повідомлялося, влада Франції оголосила надзвичайний економічний стан.