Плани французького уряду, скасувати особливі умови виходу на пенсію для працівників транспортних компаній, спровокували масові маніфестації. На вулиці найбільших міст країни вийшли понад 60 тис. осіб. Акція об’єднала не тільки незгодних із планами уряду, а й всіх противників ліберальних реформ нового президента, що можуть спричинити безробіття й зменшення заробітних плат. Незадоволені вимагають від влади терміново почати з ними перемовини, а також підвищити оплату праці.
Тим часом у країні курсує лише половина швидкісних потягів. У передмісті Парижа більшість приміських, потягів метро і автобусів не ходять взагалі. На піку страйку в продаж не надійшли найбільші французькі газети – працівники друкарень теж вимагають підвищення платні. А внаслідок студентських маніфестацій заблоковано роботу 30 із 85 університетів. Дії, а швидше бездіяльність, мітингувальників збіднюють Францію щоденно на 300–400 млн євро.
Втім, влада не збирається поступатися страйкарям. Президент Ніколя Саркозі, який звернувся до народу лише на 8-й день маніфестацій, заявив: «Ці реформи і так вже запізнилися. Тепер, щоб запобігти занепаду і відповісти на виклики сучасного світу, Франції необхідний справжній перелом. Ми не зупинимося і не повернемося».