Франція та Німеччина готові ініціювати консультації з РФ через ескалацію конфлікту на Донбасі – МЗС

10 Серпня 2015, 22:51

Міністри закордонних справ Франції Лоран Фабіус та Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр готові ініціювати консультації з Росією з приводу загострення ситуації на Донбасі. Про це вони заявили під час розмови з очільником МЗС України Павлом Клімкіним, інформує прес-служба МЗС.

Згідно з повідомленням, Клімкін привернув увагу до істотного загострення ситуації на Донбасі. Він наголосив, що останні провокації з боку підтримуваних Росією бойовиків є цілеспрямованою спробою торпедувати переговорний процес, спрямований на відведення озброєння калібром менше 100 мм та деескалації ситуації навколо Широкиного.

«Партнери України підтвердили, що поділяють стурбованість української сторони, та висловили готовність уже найближчим часом ініціювати консультації з Російською Федерацією, щоб запобігти негативному розвитку ситуації», – йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що за підсумками телефонних розмов з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції було домовлено, що за результатами контактів офіційного Берліна та Парижа з Москвою будуть схвалені рішення щодо можливих подальших кроків у «нормандському форматі», зокрема проведення телефонних конференцій або особистих зустрічей представників України, Німеччини, Франції та Росії.

Нагадаємо, після ескалації конфлікту на Донбасі президент України Петро Порошенко доручив Клімкіну провести термінові консультації "нормандському форматі" на рівні глав зовнішньополітичних відомств.

Також раніше повідомлялося, що Клімкін уже спілкувався із главою МЗС РФ Сєргєєм Лавровим.