«Берлін грає в умовах цейтноту. Відомо, що Путін зосереджений на Олімпіаді в Сочі, яка розпочнеться за п'ять днів. Вона ризикує стати катастрофою в очах Заходу замість запланованого успіху. До закінчення ігор 23-го лютого Москва буде в Україні стриманою. Це дає можливість ЄС та Берліну стати успішним посередником в цей час», – пише Frankfurter Allgemeine.
Як пише видання поки Берлін утримується від прямих пропозицій. Брюссель є офіційним посередником, стверджує він. «Улюблену гру Москви – ставки тільки на двосторонні відносини з великими європейськими державами та ігнорування ЄС, – треба припинити», – пише Frankfurter Allgemeine.
"Часи, коли ви могли б розділитися з ЄС закінчилися", заявив виданню соціал-демократ Майкл Рот, новий міністр у справах Європи в міністерстві закордонних справ, посольство в Москві. Він похвалив вміння ведення переговорів у верховного представника ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон. Проте, як зауважує видання, зрозуміло також, що в довгостроковій перспективі переговори не можуть бути залишені лише на неї чи єврокомісара Штефана Фюле.
ЄС також тепер чітко висловлюється і щодо Росії, що свідчить про те, що він довго помилявся в рішучості Кремля щодо бажання створити Євразійський союз. Одноголосне ставлення до Москви має і новий німецький уряд, на відміну від попередньої «великої коаліції», коли міністр закордонних справ Штайнмайєр дозволяв собі критикувати політику свого канцлера щодо Росії.
«Довго німецька політика щодо Росії більше визначалася побажаннями, ніж реальністю. Тепер повернулася тверезість. І трохи розгубленість. Це також справедливо щодо України», – зауважує видання.