Західні лідери повинні виробити єдину стратегію для стримування російської агресії, яка ігнорує ключові принципи світового порядку і становить загрозу для безпеки і стабільності усієї Європи. Про це йдеться у публікації німецького видання Die Frankfurter Allgemeine Zeitung.
На думку автора статті, намагаючись владнати кризу в Україні, західні лідери вирішили зіграти «в хорошого і поганого поліцейського». Видання зазначає, що в ролі «поганого копа» виступили США, хоча американський сенатор Джон Маккейн виглядав при цьому більш переконливо, ніж президент Барак Обама.
«Обидва американці виклали на стіл револьвер у вигляді поставок зброї в Україну», – пише Frankfurter Allgemeine.
«Але в політиці ця гра не проходить. Ангела Меркель не наївний ангел миру, Обама не бравий воїн, а Маккейн не ігнорує владні відносини. А Путін не дурний», – зазначають у статті.
Автор публікації переконаний, що російський лідер розуміє, що Європа і Америка остерігаються ескалації конфлікту набагато більше, ніж він сам. Він розв’язав війну і при потребі посилює протистояння.
«Йому (Путіну – ред.) вдалося переконати Захід, що про військове рішення не варто навіть думати. Це називається домінування через «ескалацію. Путін демонструє його перед кожними переговорами», – йдеться в матеріалі.
Frankfurter Allgemeine наголошує, що на Заході остерігаються застосовувати військові засоби для ескалації, бо вважають цілком ймовірним те, що Путін доведе конфлікт до ядерної межі.
Разом з тим, варіанти, які розглядають наразі західні лідери, також навряд чи дадуть бажані результати.
«Фактично Схід для Києва вже втрачений, незважаючи на те, що возз’єднання з ним, як у випадку з Кримом, не оголошували. Крім того, поставки зброї (Україні – ред.) також нічого не вирішать…У той час як Обама досі обмірковує свої варіанти, російський маршал під пропаганду може скерувати свої війська вперед. Якщо ж Захід продовжить наполягати, що «немає військового рішення» у конфлікту, то Кремль може навіть зважитися кинути своїх «сепаратистів» на Київ», – йдеться в публікації.
«У цьому протистоянні постає питання, стратегічне для збереження безпеки і стабільності в Європі заражений: як протистояти агресивній і експансивній владі, яка не враховує фундаментальні принципи європейського порядку світу, і в боротьбі за власні інтереси готова застосовувати військові засоби, «балансувати на межі війни», що може підштовхнути континент до великої війни?», – зазначає автор.
За його словами, відповідь на це питання є неприємною, і на Заході такі сценарії ніхто розглядати не хоче, бо це суперечить загальноприйнятій догмі «про деескалацію».
«Чи наважився б Путін захопити Крим, якщо Україна володіла б своєю ядерною зброєю?», – пише видання, додавши, що тріумф Путіна в Україні не переконає ядерні держави позбуватися свого озброєння і відмовлятися від його розробки.
Разом з тим НАТО, що виступає гарантом європейської безпеки, повинен взяти на себе функцію стримування агресора.
«Альянс повинен дати чіткий сигнал Кремлю, що в разі порушення його території, Захід здатен на військову відповідь – і швидкість його реакції у випадку ескалації буде вищою, ніж у росіян», – резюмує Frankfurter Allgemeine.