Frankfurter Allgemeine: Євро-2012 залишається затьмареним політичними проблемами в Україні

8 Червня 2012, 13:06

«Ще ніколи міжнародний футбольний турнір не був так затьмарений політикою. В останні дні та тижні в центрі уваги не стояло питання чи порушать футбольне панування іспанців Німеччина чи може Нідерланди, чи то старі лідери Італія, Франція та Англія… Обговорювався візит збірної Німеччини в Освенцим та питання про те як Захід має реагувати на порушення прав людини в Україні: чи потрібен бойкот?», – пише видання.

«Мішель Платіні утримався від усього. «Я – спортсмен, а не політик», – пояснив французький футбольний ідол свою відмову коментувати політичну та соціальну ситуацію в Україні. Але це твердження не відповідає дійсності, адже надання Євро-2012 Польщі та Україні було політичним рішенням. Йшлося не про те, щоб обрати кращого кандидата, яким була Італія, але і розширити футбольний ринок на схід.

Невирішене питання про те, що станеться з колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко буде супроводжувати турнір. А расистські тенденції в Україні та Польщі можуть затьмарити настрій. Подобається це Платіні чи ні, але навіть після першого свистка судді Євро-2012 залишиться політично зарядженим», – йдеться в статті.