Фракція БЮТ повернеться в Раду тільки з Генпрокурором

21 Грудня 2010, 13:33

Про це на брифінгу повідомив заступник голови фракції БЮТБ Сергій Соболєв.


“Це (повернення БЮТБ у зал засідань) залежить від того, чи будуть виконані наші вимоги – принаймні, заслуховування звіту генерального прокурора. Якщо буде звіт генерального прокурора, без сумніву, ми будемо в залі”, – сказав він.


Депутат підкреслив, що голосів фракцій меншості не вистачить для ухвалення рішення про заслуховування інформації Генпрокуратури.


“Все прекрасно розуміють, що на сьогодні навіть 100-120 голосів опозиції не вирішують питання виклику генерального прокурора в сесійний зал… Саме тому ми переконані, що це рішення має бути прийняте більшістю, також як і рішень щодо побиття народних депутатів із фракції “Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина”, яке приймалося більшістю”, – вважає депутат.


Разом з тим Соболєв додав, що надання інформації Генпрокуратурою про події 16 грудня – це тільки одна з вимог БЮТБ.


Крім нього, фракція наполягає на припиненні політичних переслідувань лідера фракції, лідера партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.


Нагадаємо, раніше фракції БЮТБ і Блоку “Наша Україна-Народна Самооборона” покинули зал засідань Ради після того, як голова парламенту Володимир Литвин оголосив, що заслуховування інформації Генпрокуратури про бійку в парламенті не відбудеться, запропонувавши фракціям розглянути можливість заслуховування цієї інформації на засіданні 22 грудня.


16 грудня Рада не проводила засідань через блокування трибуни депутатами від фракції БЮТБ.


Близько 19:30 депутати від фракції Партії регіонів прорвалися в президію парламенту, розблокувавши її та трибуну.


У результаті бійки 6 депутатів від фракції БЮТБ – Володимир Бондаренко, Михайло Волинець, Юрій Гнаткевич, Євген Суслов, Василь Кравчук і Микола Петрук – були доставлені в лікарню.