Під час ухвалення підсумкової резолюції Форум громадянського суспільства Східного партнерства (СхП) стикнувся із проблемами через протести українців, а також грузин, яких підтримали представники Азербайджану. Про це повідомляє "Європейська правда".
Очікувалося, що резолюція буде проголосована в середу, її проект надавався учасникам для ознайомлення, однак лише напередодні Форуму його учасники звернули увагу на дві норми, які викликали протести.
Зокрема, пропонується зробити заяву на підтримку роботи російських ЗМІ в Україні та інших східних партнерах ЄС. Пункт резолюції звучить наступним чином: Форум від імені неурядових організацій ЄС та країн-партнерів закликає уряди ЄС та держав-партнерів "розширити співпрацю з незалежними російськими ЗМІ та забезпечити їх присутність в медіасфері країн-членів СхП".
Цей пункт викликав протести українських делегатів, яких підтримали представники інших країн.
Натомість, заперечення грузинської делегації викликала норма, яка закликає ЄС розробити механізм співпраці з громадськими організаціями на окупованих територіях, але не згадує про потребу узгоджувати цю співпрацю з центральною владою.
Через те, що термін затвердження змін до документу вже сплив, декларація форуму може бути лише ухвалена в цілому, або відхилена. Грузинська делегація задекларувала, що буде ігнорувати голосування; її публічно підтримали низка членів української та грузинської делегації.
Наразі відбувається голосування щодо резолюції, надвечір стане відомо, чи є достатньо голосів за її схвалення.
Нагадаємо, парламентарії Молдови, України та Грузії, що входять у формат "Східного партнерства", планують звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз.