Forbes назвав Путіна найвпливовішою людиною світу

30 Жовтня 2013, 18:18

У рейтингу 2013 року Путін змістив на першій позиції у рейтингу президента США Барака Обаму.

Forbes  відзначає, що проти господаря Білого дому зіграли його дії під час бюджетної кризи в США, шпигунський скандал з Агентством національної безпеки, а також ситуація навколо Сирії

Путін, навпаки, на думку видання, посилив свій вплив як у Росії, так і за її межами.

Росію також у списку представляють прем'єр-міністр Дмітрій Мєдвєдєв  на 53-й сходинці,  президент «Роснєфти» Ігор Сєчін  на 60-му місці, та  бізнесмен Алішер Усманов  – 63-позиція.

До рейтингу вперше увійшли Папа Римський Франциск (четверте місце), голова Samsung Лі Кун-Хі (41), гендиректор Volkswagen Мартін Вінтеркорн (49) і майбутній голова ФРС Джанет Йеллен (72).

 Цього року в списку найвпливовіших люде світу– 17 глав держав із сукупним ВВП $48 трлн, 27 гендиректорів компаній, чий річний дохід перевищує $ 3 трлн, і 28 мільярдерів із сумарним статком $ 564 млрд.

Загалом  до рейтингу потрапили  72 людини – одна на 100 млн жителів Землі.

Критеріями відбору до рейтингу є впливовість на велику груп людей та сфери суспільного життя. Також  враховувалися фінансові ресурси, якими розпоряджається кандидат. Для глав держав це показники ВВП їх країн, а в деяких випадках – обсяг стратегічних ресурсів: нафти , газу  тощо. Оцінюючи генеральних директорів компаній, також враховувався їх дохід і активи фірм. Впливових мільярдерів оцінювали, виходячи з розмірів їх особистих статків.

Ще один критерій – можливість фігуранта впливати відразу на кілька сфер суспільного життя (наприклад, учасник може одночасно очолювати компанію, займатися благодійністю і визначати політику країни). Також  Forbes оцінював, наскільки активно той чи інший учасник рейтингу користується своєю владою.