Основний американський фондовий індекс Dow Jones у вівторок додав майже чотири відсотки. Ринки в Лондоні і Парижі також показали зростання.
За словами керівника Федеральної резервної системи (ФРС),яка у США виконує функції центробанку, Бен Бернанке, не планується будь-яких нових заходів стимулювання економіки, але планується зберегти облікову ставку на нинішньому мінімумі принаймні до середини 2013 року.
Ставки перебувають на позначці від 0 до 0,25 %з грудня 2008 року – з часу останньої світової фінансової кризи. Рішення ФРС ухвалене після падіння світових ринків у понеділок, 8 серпня. Перед тим одне з провідних рейтингових агентств знизило кредитний рейтинг США на одну сходинку від найвищого рівня ААА.
Як повідомлялося, 8 серпня торги на провідних біржах Азії продовжили світову тенденцію до падіння індексів.
3 серпня європейські цінні папери втрачали вартість на фондових біржах по тому, як через стурбованість станом світової економіки падали ключові індекси в США та Азії. Падіння спостерігалося у межах 0,5%-2,2%. 5 серпня падіння на світових біржах сягнуло від 2% до 5%.
Як відомо, 2 серпня законодавці США відвернули загрозу дефолту країни. Обидві палати американського Конгресу схвалили підняття граничної межі державного боргу, чим скоротили бюджетного дефіциту на 2 трильйони 100 мільярдів доларів за 10 років. Але це значно менше, ніж 4 трильйони, які рекомендували скоротити в Standard & Poor’s.
Саме коли криза довкола державного боргу США почала вгасати, в центрі уваги постала криза у Європі.