Як повідомляє "Коммерсантъ Украина", офіційно фонд "Відродження" поки не оголошував про зміни в роботі, але їх ключові параметри вже узгоджені. Виділення нових грантів проходитиме за іншими правилами. Зміни стосуються фінансування невеликих НУО, які отримували малі гранти, як правило, обсягом не більше 100-120 тис. грн. У Нью -Йорку, в керівництві OSF, зажадали радикально скоротити їх підтримку.
"Раніше ми намагалися підтримувати якомога більше організацій низового рівня, а нам кажуть – стоп, ви розкидалися (коштами – Ред.). Тепер нам пропонують працювати з тими організаціями щодо яких вже є довіра" , – розповів виконавчий директор МФВ Євген Бистрицький.
Нова політика фонду буде болючою для невеликих НУО, яким непросто знайти альтернативні джерела коштів. У Фонді визнають це і обіцяють зберегти частину фінансування.
"Підтримка малих НУО була дискусійним питанням, адже нас і раніше критикували за те, що ми даємо більше грантів відомим організаціям, а не тим, кому тільки належить стати на ноги. У результаті ми відстояли можливість надання малих грантів. Механізм їх виділення ще обговорюється" , – розповів глава правління МФВ Олександр Сушко. За його словами, кількість грантів скоротиться наполовину – з 500-600 до 300 проектів на рік.
Реформування МФВ не пов'язане з політичними подіями листопаду-грудня 2013 року, адже розробка нової стратегії фонду ведеться з початку 2013 року. До того ж, зміни торкнуться усіх країн, які охоплені мережею OSF. Утім, у фонді врахували політичну ситуацію в Україні. У 2014 році пріоритетною буде тематика євроінтеграції, хоча ще кілька місяців тому в МФВ готувалися закрити європейську програму .
Нагадаємо, що фонд «Відродження» засновано у 1990 році з метою "становлення відкритого демократичного суспільства". Він є частиною міжнародної мережі Open Society Foundation зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. OSF фінансується мільярдером Джорджем Соросом і діє в 70 країнах. У 2012 році МФВ надав українським громадським організаціям грантів на 63, 4 млн грн.