Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) планує звернутися до Національного банку України з пропозицією ліквідувати АТ "Дельта банк". Про це йдеться в повідомленні прес-служби ФГВФО.
У фонді вважають, що ліквідація банку є єдиним можливим способом його виведення з ринку.
"Це пов'язано з тим, що з восьми кваліфікованих інвесторів конкурсні пропозиції надали тільки два інвестори. Один з них не був допущений до конкурсу через несплату гарантійного внеску, а пропозиція іншого не відповідала принципу найменших витрат для Фонду гарантування. Зокрема, пропозицію потенційного переможця передбачала докапіталізацію перехідного банку у сумі 3,1 млрд грн, яку здійснить Кабінет міністрів України. Фонд гарантування сьогодні офіційно не отримав повідомлення про прийняття такого урядового рішення", – йдеться в повідомленні.
Згідно з конкурсною пропозицією потенційний переможець планував реструктуризувати на 10 років зобов'язання перед НБУ і державними банками на суму 13,1 млрд грн. На запит ФГВФО жоден кредитор "Дельта банку" не підтвердив узгодження з ним умов реструктуризації. Більш того, конкурсна пропозиція передбачала пролонгацію гарантованих вкладів фізичних осіб на термін не менше 3 років, що також суперечить чинному законодавству і буде мати негативні соціальні наслідки.
"Враховуючи викладене, створений перехідний банк зажадав би значної суми додаткового фінансування. Фонд гарантування звернувся до потенційного переможця конкурсу з рекомендацією привести конкурсну пропозицію у відповідність фактичного стану справ. Проте було отримано відмову щодо внесення змін. Крім того, Фонд гарантування не отримав від інвестора відповідного дозволу АМКУ на концентрацію суб'єктів господарювання, а НБУ своїм рішенням заборонив йому придбання істотної участі в перехідному банку", – зазначили у відомстві.
Нагадаємо, 3 березня Дельта банк, Кредитпромбанк та Омега Банк визнані неплатоспроможними. Усі три банки належать бізнесмену Миколі Лагуну.
У липні Фонд гарантування розморозив частину вкладів збанкрутілого Дельта банку.
Як повідомлялося, вкладники неплатоспроможного Дельта банку отримають 16,4 млрд гривень.