Як пише "Комерсант-Україна", новий власник компанії повинен буде за три роки збільшити коефіцієнт встановленої електричної потужності до 67%, а теплової потужності – до 45%.
Це лише перша з чотирьох ТЕЦ, які Фонд держмайна розраховує продати до кінця року.
Крім Харківської, до продажу готують Дніпродзержинську, Херсонську і Одеську ТЕЦ. До цих пір активи в цій галузі продавалися нечасто, єдиний випадок – продаж в минулому році 34,34% Дарницької ТЕЦ за 30 млн гривень.
Держава пояснювала потребу у продажу цих підприємств необхідністю переведення ТЕЦ з природного газу на спалювання водно-вугільної суміші.
Як заявляв міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, за його оцінками, це дозволить Україні економити до 6 млрд кубометрів газу в рік і знизити залежність від російського газу.
"Але в умовах приватизації Харківської ТЕЦ-5 вимог перевести її на споживання вугілля несподівано не виявилося", – пише видання.
Навпаки для отримання допуску до участі в конкурсі потенційний покупець повинен надати підтвердження ведення діяльності з видобутку природного газу українського походження та наявність ліцензії на користування надрами з загальними залишковими запасами природного газу на території України не менше 1 млрд кубометрів. Причому до конкурсу не допускаються компанії, більше 25% статутного капіталу яких належить державі.
Відзначимо, що на початку жовтня про бажання придбати 100% акцій Харківської ТЕЦ-5 заявили в компаніях "Укрістгаз" і "Газконтиненталь", що займаються видобутком і постачанням вуглеводнів.
Високопоставлене джерело в Мінекології стверджує, що "Укрістгаз" і "Газконтиненталь" відносяться до сфери впливу підприємця Дмитра Фірташа. Цю ж інформацію підтвердило інше джерело в видобувній компанії "Укрнафта".
За словами члена комітету Верховної ради з ПЕК Олександра Гудими, нинішній конкурс нагадує продаж пакетів акцій облгазів, у торгах з яких також брали участь виключно дві компанії Дмитра Фірташа – "Фінлекс-інвест" і "Газтек". Так, компанія "Газтек" з початку серпня придбала пакети акцій дев'яти обл- і міськгазів, заплативши трохи менше 300 млн грн.