Флінна запідозрили у співпраці з російською компанією, яка перебуває під санкціями – ЗМІ

14 Вересня 2017, 12:16

Слідчі Конгресу США перевіряють дані про підтримку Майклом Флінном, колишнім радником з національної безпеки президента Дональда Трампа, плану будівництва приватних американсько-російських  атомних станцій на Близькому Сході. Про це повідомляє The Guardian.

Як стверджується, у основі розслідування лежить пропозиція, яка була розроблена Флінном і іншими перед виборчою кампанією 2016 року для створення американо-російського партнерства, яке будуватиме та використовуватиме атомні електростанції на Близькому Сході.

План передбачав створення міжнародного об’єднання американських, французьких, голландських, російських, арабських, британських, українських та ізраїльських компаній для розробки та будівництва 40 ядерних енергетичних реакторів.

У листі, оприлюдненому 13 вересня демократами Конгресу, Флінна звинувачують у  порушенні федерального закону через те, що він приховав свої контакти з деякими іноземцями та свою поїздку на Близькій Схід у червні 2015 року для просування американсько-російського проекту. Комітет зазначив, що з трьох джерел було підтверджено, що в межах плану Флінн у червні 2015 року відвідав Єгипет та Ізраїль.

Як повідомляється, екс-радник президента відмовився надавати комітету будь-яке пояснення щодо поїздки, але не заперечував того, що вони були приховані від слідчих.

"Серед вражаючих нових деталей, виявлених слідчими комітету є те, що план з ядерної енергії, який Флінн, як припускається, таємно просував, під час кампанії і після того, як він отримав посаду в Білому домі, залучав російську державну компанію, яка на даний час перебуває під санкціями США", – наголошує видання.

Зазначається, слідчі також перевіряють, чи підтримує адміністрація Трампа  цей указ після звільнення Флінна. Якщо порушення підтвердяться винним загрожує п'ять років в'язниці.

Раніше Комітет Сенату США з розвідки зажадав від колишнього радника президента США з нацбезпеки Майкла Флінна надати документи для розслідування можливого втручання Росії у президентські вибори в країні.

Зазначимо, що 31 березня, Флінн погодився розповісти про контакти з Росією та спроби Москви вплинути на вибори у США в обмін на захист від кримінального переслідування.

Нагадаємо, 14 лютого, радник Трампа з нацбезпеки подав у відставку через скандал, пов'язаний з РФ. Він визнав, що «ненавмисно повідомив обраному віце-президенту та іншим неповну інформацію» про телефонні розмови з російським послом.

​The Washington Post з посиланням на колишніх і чинних американських чиновників повідомляло, що за місяць до інавгурації Дональда Трампа його радник з питань національної безпеки Майкл Флінн у приватному порядку обговорював тему санкцій з послом Росії в США Сєргєєм Кисляком. Стверджується, що у такий спосіб Флінн міг порушити закон, оскільки на той момент він не займав офіційних посад і не мав права порушувати подібні питання з представником дипломатичного корпусу. У зв'язку з цими заявами низка конгресменів від Демократичної партії США закликали до розслідування щодо Флінна.

Як повідомлялося, у Сенаті США розпочалися слухання щодо втручання Росії у президентські вибори. Слухання 30 березня є частиною розслідування комітету з розвідки Сенату, одного з кількох, які проводяться у Конгресі США. Розслідування проводить також ФБР.