"Я б не звертав так дуже (увагу) на певні міркування. Хтось там думає, міркує… Не варто витрачати час на розгляд ось таких спекулятивних висловлювань. Настав час зосередитися на тих питаннях, які залишилися незакритими…", – сказав Фюле.
З його слів, ЄС готовий оцінити те, що Україна змогла зробити з необхідних зобов'язань.
Він упевнений, що влада України й опозиція готові виконати всі критерії, і, на його думку, всі міркування про підписання угоди краще залишити на потім, коли це буде доречно.
"Я можу погодитися з паном президентом (Віктором Януковичем), що недавно ми бачили істотний прогрес, і ми всі на певній дорозі. Я бачу низку виконаних критеріїв з тих одинадцяти… Але залишаються ще не закритими питання, і деякі законопроекти повинні надійти у Верховну Раду й пройти хоча б перше читання…", – сказав Фюле.
Зокрема, він нагадав, що важливе значення для прийняття всіма країнами-членами ЄС рішення про підписання угоди має звіт моніторингової місії ЄС – колишнього президента Європейського парламенту Пета Кокса й колишнього президента Польщі Олександра Кваснєвського.
Як відомо, Фюле також заявив, що Україні залишилося вирішити декілька проблемних питань на шляху підписання Угоди про асоціацію. Це, зокрема, законопроекти, які має прийняти Верховна Рада, а також вирішення питання "політично мотивованої юстиції".