"Наша пропозиція добре відома. Це пропозиція брати участь у тристоронньому чи багатосторонньому проекті з оновлення газотранспортної системи, і Україна обиратиме кращий шлях, як підтримувати систему дієздатною з тим, щоб вона залишалася надійним постачальником (російського газу до країн ЄС- ред.)" , – сказав Фюле.
Як відомо, в ЗМІ з'явилась інформація про готовність Києва поступитися Москві контролем над магістральними газопроводами в обмін на знижку на газ.
Коментуючи цю інформацію, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що говорити про можливість допуску будь-кого до управління газотранспортною системою України поки зарано. Він також висловив сподівання, що український та російський лідери досягнуть домовленостей щодо української газотранспортної системи (ГТС) на зустрічі в Астані, де 28-29 травня проходить засідання Вищої Євразійської економічної ради.
Раніше глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський заявив, що між Україною та Євросоюзом немає домовленостей і положень, які б зобов'язували українську сторону приватизувати свою газотранспортну систему.