Фюле нагадав, що своїм корінням Кримінальний кодекс України, за статтями якого була засуджена Тимошенко, йде в СРСР, "змішує політичну і кримінальну відповідальності і потребує приведення у відповідність з новими демократичними вимогами".
Єврокомісар розповів журналістам про свою першу бесіду з президентом Віктором Януковичем з цього питання, яка відбулася 13 січня.
"Я запитав, чи дійсно він думає, чи вірить він у те, що це хороша ідея, почати процес проти колишнього прем'єра з питань, де ЄС абсолютно чітко говорить, що ця справа з категорії політичної відповідальності…", – зазначив він. При цьому Фюле не розповів, що відповів йому Янукович.
Нагадаємо, за словами Фюле, Брюссель ніколи не пов'язував політичні умови підписання Угоди про асоціацію з одним ім'ям, але пов'язує з тим, що "Україна провалила верховенство права та деякі аспекти фундаментальних прав і свобод".
Наприкінці травня Фюле закликав своїх колег із Європарламенту виважено підходити до опису ситуації в Україні.
Як повідомлялося раніше, у прийнятій 24 травня резолюції Європарламент зазначив, що для укладення угоди про асоціацію України і ЄС необхідна декриміналізація в Україні політичних рішень.