Зокрема, Фюле, звертаючись до Європарламенту, нагадав, що деякі партнери ЄС , серед яких і Україна, в межах Східної політики сусідства "чітко визначили свої євроінтеграційні устремління".
"Ми занадто довго чекали, яким чином це відобразити і як на це відповісти. На недавньому засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ під час дискусії про Україну прийнято рішення, що Угода про асоціацію та глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі – це не кінцева мета співробітництва України та ЄС. Це – важлива подія, тому що тільки в дусі статті 49 Лісабонського договору ми зможемо використовувати всі переваги Угоди про асоціацію", – заявив Фюле.
Як повідомлялось, 8 березня президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу заявив, що ЄС вирішив негайно підписати політичні розділи угоди про асоціацію з Україною.
Раніше президент Європейської ради Герман Ван Ромпей заявив, що глави держав та урядів країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення якнайскоріше підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до проведення виборів президента, які мають відбутися 25 травня.
Нагадаємо, 21 листопада 2013 року Кабінет міністрів України своїм рішенням призупинив підготовку до підписання цього документу. Згодом тодішній прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.
2 березня Кабінет міністрів відновив роботу над угодою про асоціацію з ЄС.