"Наша стратегія (а ми маємо стратегію) – це не про санкції, а про залучення, яке базується на наших цінностях і принципах", – зазначив єврокомісар.
Він зазначив, що ця стратегія має три стадії: "перша – деескалація, припинення спіралі насильства, гарантування стабільності та безпеки".
"Друга стадія – це політичний процес, це про платформу для всеосяжного політичного діалогу, щоб знайти вирішення середньострокових і довгострокових викликів, яких так багато", – повідомив Фюле.
При цьому він наголосив, що на цій другій стадії українці вирішуватимуть таку проблему, як зміна Конституції.
Іншою проблемою, яку, на його думку, мають вирішити українці, – це "створення умов для вільних і справедливих виборів, тому що попередні вибори не були хорошими".
"Перш ніж закликати до дострокових виборів, спочатку мають бути створені умови", – пояснив він.
Фюле висловив упевненість, що єдиний план, який може працювати, – це план, із яким прийдуть українці.
"Жоден план у Брюсселі, жоден план у Москві не буде успішним", – наголосив європейський комісар.
Крім того, він вважає, що стратегія ЄС дала свої результати, серед яких він назвав скасування законодавчого пакета від 16 січня, відставку уряду, закон "про амністію".
"Незважаючи на цей результат, є проблеми, пов'язані з основними правами людини. Цьому треба покласти край. Але є і інший результат – це біг проти часу. Чим більше часу для сторін, щоб установити певний рівень довіри і знайти вихід, тим більше часу є для зростання радикалізму й екстремізму і для тих елементів, які не під контролем", – заявив Фюле.
Нагадаємо, Європейський парламент має намір прийняти резолюцію щодо ситуації в Україні 6 лютого. На даний момент зареєстровані 7 проектів резолюцій.