У повідомленні зазначається, що рейтинг облігацій перебуває на одному рівні з довгостроковим рейтингом дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті, який має «стабільний» прогноз.
Також Fitch Ratings підтвердило довгострокові РДЕ чотирьох приватних українських банків: ПАТ КБ "ПриватБанк" на рівні B, банків "Південний", "Індустріалбанк" і "Хрещатик" на рівні B-.
Прогноз по рейтингах "Приватбанку" і "Південного" залишився "стабільним", "Індустріалбанку" – "негативним". При цьому прогноз по "Хрещатику" був переглянутий на "негативний".
"Рейтинг "Приватбанку" відображає високий рівень кредитного ризику, як результат недавнього швидкого зростання в Україні в умовах все ще складної операційного середовища, високу галузеву концентрацію", – відзначає Fitch.
За даними аналітиків, перегляд прогнозу по "Хрещатику" відображає підвищену концентрацію кредитів банку, у тому числі з пов'язаними сторонами; збільшення реструктуризації позики; і негативну доподатковий прибуток, що підриває капіталізацію і призводить до низького рівня здатність абсорбувати збитки.
Нагадаємо, 17 липня Мінфін здійснив випуск євробондів на суму $2 млрд з дохідністю 9,25% річних і з терміном погашення 24 липня 2017 року. Лід-менеджерами запозичення виступили JP Morgan, Morgan Stanley, Troika Dialog і VTB Capital.
Попит на євробонди України становить $5,8 млрд, при цьому підсумкова прибутковість облігацій на рівні 9,25%, що виявилося значно нижче початкових орієнтирів на рівні 9,75-9,5%.
Раніше, 13 липня, Мінфін оприлюднив План управління державним боргом України на III квартал 2012 року. Згідно з документом, у зазначений період планується здійснити урядові запозичення 18 млрд грн, з яких близько 8 млрд грн можуть бути залучені на зовнішніх ринках. Обсяг виплат з погашення держборгу в третьому кварталі становитиме 17,6 млрд грн.