Fitch пророкує Росії рецесію

12 Грудня 2014, 18:07

Погіршення перспектив зростання у поєднанні з масштабом зовнішніх шоків і їх впливом на фундаментальні показники кредитоспроможності будуть ключовими факторами, що визначають рейтинг Росії в 2015 році, вважає міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings і пророкує країні рецесію.

У 2014 році підтримку рейтингу Росії надав істотний обсяг золотовалютних резервів та плаваючий валютний курс, який згладив вплив на бюджет, залишається профіцитним.

Державний борг є низьким, чистий зовнішній борг залишився практично незмінним на рівні близько 16% ВВП, відзначає Fitch.

"У той же час, по мірі уповільнення економіки і збереження санкцій (одна з причин стабільності чистого зовнішнього боргу в цьому році полягає в тому, що порушені санкціями позичальники не можуть рефінансувати зовнішні зобов'язання) приватний сектор продовжить чинити тиск на суверенний і зовнішній баланси", – цитує агентство Reuters.

У четвер ЦБР підвищив ключову ставку на 100 базисних пунктів до 10,5% за зростаючою інфляції і сказав, що готовий витратити на інтервенції в 2015 році $ 75-85 млрд.

Підвищення процентної ставки у Росії свідчить про складнощі у влади зважаючи на зростання інфляції і зниження курсу рубля, вважає Fitch.

"У 2015 році такі складнощі будуть посилюватися у міру погіршення економічної ситуації, наростання ризиків і підвищення інфляції до двозначної величини".

Підвищення ставки буде стримувати внутрішній попит і прискорить початок рецесії, зазначає агентство, за прогнозами якого ВВП РФ у 2015 році скоротиться на 1,5%, а в 2016 році буде нульовим.

У випадку падіння ціни на нафту на 20% нижче рівня базового сценарію (нафта Brent в середньому $ 83 за барель до 2015 року і $ 90 за барель у 2016 році) можливе скорочення реального ВВП у наступному році на додаткові 1,3%, а до 2016 року кумулятивне зниження складе 2,3%, що буде супроводжуватися різким зменшенням профіциту рахунку поточних операцій і міжнародних резервів, прогнозує агентство.