Fitch понизило довгостроковий рейтинг Греції

17 Травня 2012, 22:23

«Зниження суверенних рейтингів Греції відображає підвищений ризик того, що Греція не зможе зберегти своє членство в Економічному і валютному союзі. Демонстрація під час парламентських виборів 6 травня свого небажання дотримуватися жорстких заходів економії і наступна невдача в процесі формування уряду підкреслює відсутність суспільної і політичної підтримки програми ЄС і МВФ щодо додаткової допомоги Греції у розмірі 173 мільярдів доларів», – повідомляє Fitch.

На думку аналітиків агентства, у разі якщо після нових виборів в країні, запланованих на 17 червня, грецький уряд вирішить не продовжувати програми жорсткої економії бюджетних коштів і проведення структурних реформ, швидше за все, Греція вийде з єврозони. Це негативно позначиться на приватному секторі країни, а також може призвести до невиконання Грецією своїх зобов'язань перед міжнародними кредиторами.

Раніше агентство повідомляло, що рейтинги всіх країн єврозони будуть переміщені в список на перегляд у бік зниження, якщо Греція покине регіон внаслідок політичної кризи або через невиконання фінансових зобов'язань перед кредиторами.

Як відомо, 13 березня Fitch підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента Греції в іноземній і місцевій валюті до «В-» зі стабільним прогнозом з «обмеженого дефолту».

Нагадаємо, Греція отримала у 2010 році 110-мільярдний пакет кредитів ЄС і МВФ, а в березні 2012 року кредитори погодилися надати країні ще 130 мільярдів євро і наказали кредиторам списати приблизно 100 млрд євро від номіналу грецького боргу. Натомість Греція зобов'язалася реалізувати багаторічну програму скорочення бюджетного дефіциту за рахунок урізування витрат.