Фіскали погрожують виробникам касових апаратів неприємностями

29 Січня 2013, 09:20

З 1 січня підприємства зобов'язані надавати звітність по РРО в електронному вигляді. Контрольна стрічка касового апарату повинна передаватися в ДПС в режимі онлайн. До 1 липня суб'єкти господарювання повинні встигнути встановити нові касові апарати або модернізувати старі з урахуванням вимог ДПС. Після цього служба почне застосовувати до торгових точок штрафи за відсутність нових РРО в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн), пише «КомерсантЪ-Украина».

За словами директора департаменту податкового контролю ДПС Сергія Крухмальова, близько 70% сервісних центрів, які повинні забезпечити підключення РРО до системи і їх первинну реєстрацію, впевнені, що електронну систему у дію не введуть.

Він закликав виробників касових апаратів "провести профілактичні бесіди зі своїми центрами і пояснити, що відсутність РРО в реєстрі – це їх недоробки". Зараз, за його даними, три великих виробника – "ІКС-Техно", ATLAS і "Юнісистем" – подали свої апарати на реєстрацію. Тому ДПС запропонує включити до Податкового кодексу відповідальність виробників за несвоєчасну модернізацію або заміну РРО. Розміри штрафів він не уточнив, але пригрозив: "Я буду інформувати про те, що деякі компанії не хочуть працювати, і це може негативно позначитися на їхньому бізнесі".

Як повідомив виконавчий директор асоціації УкрЕККА Борис Сидоренко, найближчим часом документи на реєстрацію подасть ще один виробник касових апаратів – компанія "Резонанс". Інші компанії подадуть заявки в лютому-березні. "У нас близько 30 тис. апаратів в експлуатації, і до квітня вони будуть готові, – говорить заступник директора компанії "Експотрейд "В'ячеслав Луценко. – Документи з Нацбанку ми отримали тільки 11 січня, хоча подали всі за два місяці". "Наші касові апарати в реєстрі, на черзі – фіскальні принтери, тому 1 липня на нас не лякає", – додає керівник "ІКС-Техно" Станіслав Недашковський.

Виробники ж скаржилися податківцям на занадто затягнуту процедуру узгодження і сертифікації документів в Нацбанку. Їм заважає також заборона ряду регіональних податкових служб впроваджувати старі модернізовані апарати, зокрема, в Севастополі та Умані, відзначає голова правління "Резонанс" Георгій Волинський. "Пишіть нам про такі випадки, ми будемо реагувати миттєво", – відповів Крухмальов.

За оцінками Сидоренка, модем до РРО обійдеться кінцевому споживачеві в 700 грн. Втім, генеральний директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко впевнений, що бізнесу переобладнання касових апаратів обійдеться в 1,5-3 рази дорожче. "І я вважаю, що бізнесу є куди витратити ці гроші", – відзначає він.

Експерт не бачить сенсу в нововведенні, оскільки воно торкнеться лише тих, хто працює "в білу". "Крім того, на переобладнання потрібно дві години. А що робити тим торговельним точкам, у яких по десять касових апаратів. А що робити, якщо буде збій передачі інформації?" – говорить він про ризики. Тому Кишко вважає доцільним не введення солідарної відповідальності, а відстрочку застосування механізму.

Як повідомлялось, раніше ДПС обіцяла, що таке переобладнання касових апаратів здійснюватиметься за державний рахунок.

Нагадаємо, Європейська бізнес-асоціація оприлюднила дані дослідження, згідно якого вітчизняний бізнес оцінив діяльність ДПС на 1,90 балів з можливих 5,00.