Фірташ оскаржує у суді заборону використовувати газ

3 Листопада 2014, 18:58

Концерн "Стирол", черкаський і рівненський "Азот" звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з проханням визнати незаконним і скасувати дію постанови уряду України про заборону на використання газу з ПСГ для потреб хіміків в поточному зимовому сезоні. Про це повідомили у прес-службі Group DF.

"Підприємства холдингу Ostchem, які є власниками газу, що перебуває у ПСГ, справді звернулися в Окружний адміністративний суд з вимогою визнати незаконним та скасувати постанову Кабінету Міністрів №488 від 29 вересня цього року, якою уряд заборонив виробникам міндобрив користуватися природним газом із ПСГ до кінця опалювального сезону", – зазначили в прес-службі.

У Group DF вважають, що постанова уряду суперечить Конституції і законодавству, порушує право приватної власності.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів постановою №488 від 29 вересня, оприлюдненою 1 жовтня, заборонив підприємствам-виробникам міндобрив використовувати газ  українського виробництва, а також газ з підземних сховищ до закінчення осінньо-зимового періоду або до особливого рішення уряду.

Фірташ назвав цю заборону "війною без попередження".

Ostchem – керуюча компанія, яка координує стратегію шести підприємств азотної хімії, належать Group DF Дмитра Фірташа: українські концерн "Стирол", "Сєверодонецьке об'єднання "Азот", черкаський "Азот", "Рівнеазот", а також "Нітроферт" (Естонія), "Таджик Азот".