Фірми Клюєва і Януковича користуються спільним офшорним прикриттям

21 Жовтня 2011, 20:24

Свого часу, Клюєв як перший віце-прем'єр очолив Комісію інвестиційних проектів, яка одним з перших рішень виділила державну підтримку 200 мільйонів гривень запорізькому «Заводу напівпровідників» для розвитку напрямку, що полягає в створенні сонячних електростанцій.

Головним акціонером запорізького «Заводу напівпровідників» з часткою 75 відсотків є заснована у Відні компанія Activ Solar.

Сам Андрій Клюєв сказав, що «не має жодного стосунку» до компанії Activ Solar.

«Українська правда» придбала на сайті комерційного суду Відня установчі документи фірми Activ Solar GmbH.

Виявилося, що керівником Activ Solar є зять Сергія Клюєва Каве Ертефай, а засновником значиться траст із Ліхтенштейну P&A CORPORATE TRUST.

Водночас, згідно з британським реєстром, цей самий P&A CORPORATE TRUST є власником англійської фірми Blythe (Europe) Ltd, яка володіє 35% київської компанії «Танталіт», що є номінальним власником резиденції Януковича «Межигір'я».

Ця ж фірма Blythe (Europe) Ltd виступає кінцевим власником іншої компанії з орбіти Януковича – «Дом Лесника», що контролює Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство в Сухолуччі, де розташовано мисливську резиденцію Януковича.

Крім того, фірми Клюєва і Януковича обслуговує один і той самий юрист з Ліхтенштейну Райнхард Прокш.

Як повідомлялось, в Україні співзасновником фірми «Танталіт» виступає депутат Київської облради Павло Литовченко. Він також є співзасновником компанії ТОВ «Центравіа», у якої президент Віктор Янукович орендує вертоліт AgustaWestland – 139 італійсько-американського виробництва. Вартість оренди гвинтокрила обійдеться держбюджету 2011 року 7,5 млн. грн.

Нагадаємо, наприкінці серпня Державне авіаційне підприємство «Україна» Державного управління справами уклало угоду з ТОВ «Центравіа» на послуги по залученню повітряного судна «Falcon 900» бортовий номер UR-CRD з екіпажами для авіаперевезень президента. Вартість угоди склала 8 млн грн.

Читайте також: Хто ви, mr. Yanukovych?

96