Екс-заступник генпрокурора Віталій Касько склав повноваження члена правління Transparency International Україна. Про це повідомляється на сторінці організації в Facebook.
"Своє рішення Касько пояснив тим, що як керівник практики кримінального права однієї з провідних юридичних компаній в Україні, він ймовірно братиме участь у захисті клієнтів, у тому числі і підозрюваних у корупційних злочинах", – йдеться у повідомленні.
"Незважаючи на те, що загально-світовою практикою ототожнення адвоката з його клієнтом є неприпустимим, в Україні існують та будуть продовжуватись спроби висвітлити роботу сторони захисту у цих справах як конфлікт інтересів між професійною діяльністю адвоката та громадською активністю як члена правління представництва глобальної антикорупційної мережі", – зазначили у Transparency International.
"Стандартами верховенства права розвинутих країн якісний адвокатський захист гарантований будь-кому, зокрема і особам, підозрюваним у корупційних діях", – додали у ТІ та зазначили, що підтримують рішення Каська.
Зазначимо, 16 жовтня Віталій Касько має намір взяти участь у прес-конференції скандальновідомої "Трейд Коммодіті" щодо позиції компанії у кримінальній справі НАБУ про закупівлю палива Міноборони, та виступатиме там як партнер юридичної компанії "Василь Кисіль та партнери".
Коментар з цього приводу у Касько наразі отримати не вдалося.
Нагадаємо, НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ Володимира Гулєвича, службовця відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівника Департаменту внутрішнього аудиту МОУ за підозрою в розтраті державних коштів у сумі майже 150 млн грн. Корупційні схеми були пов’язані із закупівлею палива для оборонного відомства.
Крім того, детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру чотирьом посадовцям Міністерства оборони України, яких затримали за підозрою в корупції.
За інформацією ЗМІ, посадовці компанії "Трейд Коммодіті", яких підозрюють у причетності до розкрадання, втекли напередодні затримання.
Суд обрав заступнику міністра оборони Ігорю Павловському запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без права покидати домівку на 2 місяці. Крім того, директора Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Міноборони Володимира Гулєвича взяли під домашній арешт.