Фірма Ставицького та Іванющенка винна державі 25 млн грн

8 Червня 2015, 09:47

ДП "Український геологічний науково-виробничий центр" НАК "Надра України" стягнуло з ТОВ "Голден Деррік" 25,42 млн грн. Про це свідчить рішення Київського апеляційного господарського суду від 26 травня.

У 2011 році державне "Полтавське нафтогазове регіональне геологічне підприємство" уклало з "Голден Дерріком" два договори.

Одним з них було замовлено спорудження параметричної свердловини №477 Короленківської площі. Фірмі було перераховано 62,42 млн грн у якості авансування виконання робіт. З них виконано робіт на 48,96 млн грн. Відповідно, невикористаний аванс склав 13,46 млн грн.

По другому договору на спорудження пошукової свердловини №1 Токарської площі "Голден Дерріку" було авансовано 75,94 млн грн. Але робіт було виконано на 63,98 млн грн. Невикористаними залишились 11,96 млн грн.

28 лютого 2014 року "Голден Деррік" направлено вимоги про повернення авансу. Однак гроші фірма так і не повернула.

ДП "Український геологічний науково-виробничий центр", що є правонаступником ДП "Полтавське нафтогазове регіональне геологічне підприємство" подало судовий позов про стягнення коштів. 26 грудня минулого року позов було задоволено.

"Голден Деррік" подавав апеляцію, але доводи представників НАК "Надра України" не спростував.

НАК "Надра України" розраховувало стягнути з "Голден Дерріка" більшу суму – 26,8 млн грн., включивши сюди інфляційні збитки та 3% річних.

Однак суд в цій частині позову відмовив. Згідно з Цивільним кодексом передбачено можливість стягнення 3% річних за прострочення саме грошового зобов’язання.

Однак в даному випадку йдеться не про грошове зобов’язання, а про повернення авансу за невиконані роботи. Водночас процент за користування чужими грошима міг бути прописаний в договорі.

Засновниками ТОВ "Голден Деррік" є НАК "Надра України" і кіпрська компанія "Хартлог Лімітед".

ТОВ "Голден Деррік" пов’язане із бізнес-середовищем екс-міністрів Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставицького і колишнього народного депутата Юрія Іванющенка.

Нагадаємо, компанію Ставицького підозрюють у незаконному заволодінні 1,2 млрд грн.

Також зазначимо, українські рахунки й авто Іванющенка заарештувала ГПУ.