Фірма Генпрокурора США вважає необґрунтованим результат аудиту діяльності уряду Тимошенко

15 Червня 2011, 18:16

Народний депутат України Сергій Власенко повідомив, що у своєму листі на ім’я Плато Кетчеріса партнер фірми Covington&Burling Брюс Берд наголошує, що цей аудит проведено не прозоро і абсолютно не зрозуміло, а зазначені висновки не підкріплені ні юридично, ні логічно.

Він зазначив, що Covington&Burling на прохання української сторони проаналізувала два розділи звіту компанії Trout Cacheris, які стосувалися звинувачень колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко в нібито нецільовому використанні коштів, отриманих по Кіотському протоколу, а також розділ, пов'язаний із звинуваченням у придбанні 1000 автомобілів «Опель» для потреб сільської медицини.

Народний депутат підкреслив, що Брюс Берд вказав на те, що ці два розділи звіту взагалі треба відкликати, і «вони коштують не більше, ніж папір, на якому надруковані».

«От таку оцінку роботі найнятих так званих аудиторів надала провідна американська юридична компанія. До речі, по оплаті роботи цих «горе аудиторів» на цьому тижні приймається закон – 70 млн гривень їм хочуть заплатити із державного бюджету за роботу такої якості», – наголосив Власенко.

Цікаво, колишній партнер фірми Covington&Burling Ерік Холдер у даний момент займає посаду Генерального Прокурора – вищої посадової особи в юридичній системі США, в адміністрації Барака Обами.

Як повідомлялось, 17 червня у Вашингтоні, в Національному пресовому будинку відбудеться прес-конференція представників юридичної компанії Covington&Burling та аудиторської компанії BDO щодо політичного підґрунтя кримінальних справ лідера української опозиції Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, 9 червня Європарламент закликав владу України скасувати підписку про невиїзд Тимошенко.

Представники Європарламенту і Єврокомісії раніше неодноразово висловлювали занепокоєння можливим політичним підтекстом кримінальних справ, порушених стосовно представників опозиції. У Держдепі США справу проти Тимошенко розцінюють як політичну.