Фініш у Дакарі – це завжди перемога

Суспільство
21 Травня 2011, 11:50

Диплом рекордсмена відомий український гонщик Вадим Нестеренко отримав за те, що вперше в історії українського спорту фінішував на найпрестижнішій гонці світу «Париж-Дакар», яка закінчилась 16 січня 2011 року в Північній Америці.

На заключному, 13-му етапі най масштабнішого авторалі планети – Дакар-2011, вперше в історії Українська команда Sixt Ukraine, подолала всі етапи в класі позашляховиків, і в останній гонці фінішувала 17-ою. В загальному заліку українці  зайняли 35-е місце. Це чудовий результат, враховуючи, що на старті конкурентами нашої команди було ще 145 екіпажів.

«Країна  має  знати своїх героїв! Україні є  чим пишатися! Це перший повністю пройдений українцями «Дакар».  Для країни – це визнання» – каже експерт з рекордів Віталій Зорін.

«Певна  життєва  межа пройдена. Три роки ми присвятили ось цьому фінішу, цьому подіуму, цим коротким двом хвилинам, які були на подіумі  Дакар-2011з українським прапором» – каже лідер команди Вадим Нестерчук, –  Але є відчуття задоволення, бо ми все зробили правильно. Для мене було дуже важливо, що ми, як звичайні люди, поставили собі  ціль – проїхати найскладніше  ралі планети, показати, що ми дійсно це можемо. Як професіонали, ми не гірші, ніж  французи, італійці чи американці. Ми розуміємось в автомобілях, ми сильні і ми можемо це зробити. А далі – просто вдосконалюватись і робити це краще. Той запас міцності, та підготовка, ті знання, які ми маємо, дозволили нам фінішувати. Можливо 35 місце не таке значиме. Але на Дакарі фініш це завжди перемога. А отже в нас не все так погано, ми не пасемо задніх. Українські команди повинні їхати на Дакар. Чим більше учасників від України поїде туди, тим легше і нам буде змагатися. В великому спорті дуже важлива підтримка своїх. Дуже приємно, коли в Аргентині на старті чи на фініші, ти бачиш людей з українським прапором. Український прапор стимулює і додає сил. Ти знаєш що мусиш попри все доїхати до фінішу».