Повідомлення про пониження рейтингу США сколихнуло фінансові ринки світу. Практично на всіх світових біржах акції почали падати. Американські фондові ринки впали в середньому на 2 відсотка, а європейські – на 2,3 відсотка. Так само знизилися ціни на нафту. Станом на вечір понеділка ціна бареля нафти марки WTI на нью-йоркській біржі опустилася більш як на два з половиною долари і становила 107,09 долара. Натомість золото подорожчало.
Усі ці коливання світових фінансових ринків спричинило повідомлення міжнародного рейтингового агентства «Standard & Poor's», яке напередодні переглянуло довгостроковий прогноз заборгованості США в бік погіршення – зі «стабільного» на «негативний». Аналітики прийшли до такого висновку через дедалі зростаючу заборгованість країни та значний дефіцит бюджету США. За їхніми оцінками, державний борг США вже перевищив 14 трлн доларів.
Аналітики «Standard & Poor's» зауважують, що з моменту початку кризи минуло вже понад два роки, а американський уряд і досі не має чіткого плану виходу з кризи, який би підтримували обидві великі партії. Тому економісти мають сильні сумніви, що адміністрація та конгрес США зможуть домовитися щодо дій зі скорочення дефіциту бюджету до наступних виборів. ЗМІ назвали це «безпрецедентним вираженням сумнівів» у довгостроковій кредитоспроможності США.
Тим часом уряд США виступив із заявою, в якій спростував такі песимістичні прогнози. Офіційний представник Білого дому Джей Карні на брифінгу для журналістів заявив, що політичний розвиток у США не дасть справдитися песимістичним очікуванням аналітиків. Перед тим помічник міністра фінансів США Мері Міллер зазначила, що фахівці «Standard & Poor's» недооцінили здатність американських лідерів об’єднуватися для відповіді на складні фінансово-бюджетні виклики, на які наражається країна.
Минулого тижня президент США Барак Обама запропонував довгостроковий план скорочення бюджетного дефіциту країни на 4 трлн доларів за 12 років за рахунок скасування податкових пільг для багатих верств населення, запроваджених його попередником Джорджем Бушом, а також змінами в системі медичного страхування. Він звинуватив республіканців, що ті виступають за зниження податків для мільйонерів і мільярдерів, вимагаючи при цьому додаткових стягнень від пенсіонерів і середнього класу.