Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив на своїй сторінці у Твіттері, що США виділить Україні макрофінансову допомогу. Про це очільник МЗС говорив із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Наразі про суму чи терміни допомоги невідомо.
Чергова розмова з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Продовжуємо активно координувати зусилля задля захисту України. Вдячний США за рішення надати Україні макрофінансову допомогу. Окремо обговорили діяльність СММ ОБСЄ. Україна зацікавлена у повноцінному функціонуванні місії.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) February 14, 2022
Про економічну допомогу заявила і Велика Британія. Речник британського уряду сказав, що країна надасть пакет економічної та військової допомоги Україні через зростання загрози російського вторгнення.
Деталей наразі не розповіли, тож поки невідомо якою буде сума економічної допомоги, проте повідомляється, що Джонсон працює із союзниками над пакетом підтримки України і про нього оголосять у найближчий час.
Читайте також: Велика Британія додатково виділить 2 млн фунтів для розмінування на Донбасі
Поміж іншого, ще 24 січня голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Комісія виділить Україні новий пакет фінансової допомоги з екстрених позик та грантів, для підтримки в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Про це голова повідомила на своїй сторінці в Твіттері.
За її словами, новий пакет макрофінансової допомоги виділять у розмірі 1,2 млрд євро, крім того цьогорічна двостороння допомога подвоїться ще на 120 мільйонів євро.
"Зараз це допоможе Україні задовольнити потреби у фінансуванні через конфлікт і підтримати зусилля країни зі зміцнення стійкості", – пише фон дер Ляєн.
А нещодавно, 11 лютого, посли ЄС підтримали рішення Єврокомісії щодо виділення макрофінансової допомоги. Як пише "Економічна правда", допомогу нададуть двома траншами – перший залежить від політичних передумов і виконання програми МВФ і відбудеться після набрання чинності Меморандумом про взаєморозуміння між Єврокомісією та Україною щодо здійснення наступних кроків для виділення другого траншу.
Його нададуть також залежно від виконання програми Міжнародного валютного фонду, посилення економічної стабільності, зміцнення верховенства права та енергетики.
Позику до 500 мільйонів канадських доларів (393 мільйони доларів) на підтримку України відправить Канада. Також слід чекати летальну зброю та боєприпаси на суму 7,8 мільйонів канадських доларів, заявив прем'єр-міністр Канади у понеділок.
"Мета цієї підтримки з боку Канади та інших наших партнерів – відмовити Росію від агресії щодо України", – сказав журналістам прем’єр-міністр Джастін Трюдо.
Раніше Канада також підтвердила продовження та розширення операції UNIFIER – програми підтримки ЗСУ від Канади на тлі російської агресії та анонсувала додатковий пакет макрофінансової допомоги.
"Високо ціную підтримку України з боку Канади. Вже надана фінансова підтримка нашій державі у розмірі 120 мільйонів доларів та продовження тренувальної місії UNIFIER для нас дійсно важливі», – заявив президент Володимир Зеленський.
У січні Канада також прийняла рішення виділити 340 млн доларів на негайну підтримку України та на продовження тієї жоперації UNIFIER ще на три роки, до кінця березня 2025. Уряд країни заявляв, що це рішення демонструє "непохитну відданість Канади Україні та її народу через цей посилений внесок у допомогу у їх обороноздатності".
Фінансовий внесок зробить і Німеччина – поза підтримкою від ЄС, канцлер ФРН Олаф Шольц заявив під час спільної пресконференції із Зеленським у Києві про швидку виплату 150 млн євро з поточного фінансового кредиту для підтримки України.
Також Шольц згадав про новий незв’язаний кредит, виконання якого не прописують у договорі, та запевнив, що уряд заохочуватиме німецьких інвесторів вкладати в Україну.
Читайте також: Німеччина готова забезпечити військову присутність в Чорному морі для стримування агресії Росії
Швеція також надасть фінансову допомогу – нещодавно уряд країни затвердив у рамках співробітництва заради реформ та гуманітарної підтримки нову стратегію, згідно з якою Україна отримуватиме щорічно 22 млн євро протягом семи років.
Наразі Швеція не планує постачати Україні зброю, адже, за словами міністерки з питань міжнародного розвитку та співпраці Швеції Матильди Ернкранс під час останнього візиту до Києва, країна має суворий контроль над експортом зброї, тому сьогодні підтримує Україну фінансування, загальний обсяг якого склав 400 мільярдів євро.