Financial Times знайшла вразливі місця ІДІЛ

21 Грудня 2015, 16:40

Видання Financial Times опублікувало результати власного дослідження слабких місць терористичної організації «Ісламська держава». За результатами, найбільш вразливим місцем угрупування визначено внутрішню корупцію.

FT опублікувала факти, згідно з якими у середовищі Ісламської держави здійснюються постійні фінансові махінації та крадіжки. Це пов’язується зі стрімким зростанням даної організації. Через це керівництво ІД усе більше втрачає контроль над звітністю, що породжує корупційні схеми.

У своєму дослідженні FT наводить приклади махінацій із виплатами зарплат бойовикам, де кількість осіб на папері значно перевищує реальні показники. Також корупція присутня у галузі медицини, де оплачуються «паперові», насправді неіснуючі закупівлі препаратів.

Видання акцентує увагу на тому, що Ісламська держава має великі проблеми із апаратом чиновників. Бойовики наймають на роботу посадовців, які працювали на Башара Асада та були звільнені за різноманітні злочини. Такі особи продовжують практику корупційних схем на нових посадах вже в ІД.

До прикладу FT наводить випадок з еміром ІДІЛ, відомим як Абу Фатіма аль-Тунісі, який втік з $25 тис. На прощання він залишив у Twitter повідомлення своєму колишньому командуванню: «Яка держава? Який халіфат? Ви ідіоти».

Таким чином, терористична організація грузне в «болоті бюрократії», що визначено Financial Times як ще одне вразливе місце бойовиків.

Як повідомлялося, Рада Безпеки ООН вирішила ізолювати ІД від джерел фінансування.